Artykuły

Mania chomikowania - SEZON 8

Mania chomikowania - Sezon 8 - Spis odcinków

Judy

Judy z jednej strony ma fobię na punkcie zarazków i przez cały dzień obsesyjnie z nimi walczy, z drugiej zaś mieszka wśród śmieci, razem z myszami, z którymi się zaprzyjaźniła. Sytuacja zrobiła się tak poważna, że straż pożarna i służby sanitarne nakazały kobiecie posprzątać w domu.

Roxann 
Roxann to energiczna i piękna 32-letnia matka, była modelka, która do niedawna z powodzeniem skrywała swoje upodobanie do chomikowania. Teraz boi się, że opieka społeczna odbierze jej dziecko, jeśli szybko nie oczyści domu. Barbarze, która z powodu swojej przypadłości musiała się wyprowadzić z domu, grożą przymusowe porządki zarządzone przez władze miejskie.
Ruby i Mary
Dom Ruby w Los Angeles jest tak zagracony, że kobieta mieszka w samochodzie, a jej wnuk wyniósł się na ulicę. Córki grożą wezwaniem opieki społecznej. W zabytkowym domu Mary w dolinie Napa nie ma już miejsca na dwójkę małych dzieci, które mogą jej zostać odebrane.

Ben z Robin i Kevin
Ben i Robin, schorowana para ogarnięta manią chomikowania, tak zagraciła swój dom, że w razie potrzeby nie są już w stanie wejść do niego sanitariusze. Kevin skrywa w domu przed rodziną ogromną ilość akcesoriów seksualnych, a sam mieszka w hotelu. Jeśli chce wrócić, musi ujawnić swoją tajemnicę i wszystko uprzątnąć.

Dorothy z Davidem i Doris
Dorothy i Davida połączyło wspólne zamiłowanie do chomikowania. Lekarze ostrzegają, że kobiecie w zagraconym domu grozi paraliż. Doris zgromadziła w swoim domu tyle peruk, butów i innych skarbów, że musiała się wyprowadzić, bo dla niej samej zabrakło miejsca. Jeśli chce odzyskać dom, musi to wszystko uprzątnąć.

Dick i Karen
Dick tak bardzo zagracił dom swojej dziewczyny Sandy, że oboje nie byli już w stanie dłużej w nim mieszkać. Jeśli nie zrezygnują z wynajmowania mieszkania i nie wrócą tam, grozi im ruina finansowa. Karen popadła w nałóg chomikowania po tragicznym samobójstwie najstarszego syna. Teraz jednak mieszka z małym wnukiem i sąsiedzi zgłosili do opieki społecznej, że dom nie nadaje się dla dziecka.

Peggy oraz Ed i Connie
Z uwagi na tony śmieci i zwierzęcych zwłok miasto uznało dom Peggy za niezdatny do mieszkania. Jeśli kobieta nie posprząta, urzędnicy miejscy nie pozwolą jej tam wrócić. Eda i Connie zbliżyło do siebie upodobanie do przedmiotów związanych z Halloween. Ich kolekcja rozrosła się jednak ponad wszelką miarę. Warunki mieszkaniowe stały się nie do zniesienia i nastoletni syn postawił rodzicom ultimatum: jeśli nie posprzątają, to wyprowadzi się ze swoim młodszym autystycznym bratem – choćby to oznaczało ucieczkę z domu.

Ellen i Gloria
Tragiczna śmierć męża na służbie wpędziła Ellen w kleptomanię i nałóg chomikowania. Jej dom stał się tak niebezpieczny, że firma ubezpieczeniowa grozi anulowaniem polisy. Rodzina Glorii, która straciła kontrolę nad swymi psami, kotami i maniakalnym chomikowaniem, nosi się z zamiarem wezwania szeryfa i opieki społecznej.

Kathy i Elimira
Kathy zagraciła totalnie trzyrodzinny dom i szkołę tańca i stoi w obliczu ruiny finansowej, jeśli tego wszystkiego nie posprząta, by znów móc wynajmować te lokale. Nakłania ją do tego dwanaścioro dzieci, m.in. córka, u której stwierdzono zaburzenia osobowości związane z nałogiem matki. Elmira zgromadziła w domu tyle „skarbów”, że grozi jej eksmisja. W podjęciu bolesnej decyzji usiłuje jej pomóc rodzina.

Co się z nimi teraz dzieje 
W tym odcinku odwiedzamy ponownie pięciu bohaterów z poprzednich sezonów. Al ze względu na swój nałóg stracił prawo do opieki nad synem. Jill magazynuje żywność, nie wierząc w coś takiego jak termin przydatności do spożycia. Dale’owi grozi eksmisja z mieszkania w Bostonie, w którym mieszka od ponad 30 lat. Claire i Vance zgromadzili we wszystkich pomieszczeniach swego domu setki tysięcy książek. Verna z braku miejsca w zagraconym domu musiała spać na strychu.

Sybil i Ron 
U Sybil w wannie i lodówce zagnieździly się myszy. Kobieta musiała się przeprowadzić z zagraconego domu opanowanego przez gryzonie do szopy na podwórku. Jeśli nie uprzątnie tego wszystkiego, rodzina chce wezwać opiekę społeczną i pozbawić ją mienia. Ron tak bardzo zagracił swój sklep fotograficzny, że zraził do siebie wielu klientów. Jeśli nie posprząta, będzie go musiał zlikwidować i straci źródło utrzymania.

Sandy i Len
Siostra Sandy, Nona, jest właścicielką rodzinnego domu, w którym kobieta spędziła całe życie. Nona nie wchodziła tam od 10 lat i dopiero oficjalne pismo od lokalnych władz sprawiło, że postanowiła odbyć poważną rozmowę z Sandy. Len mieszka w domu pełnym worków na śmieci, w których trzyma wszystkie swoje rzeczy. Jeśli nie posprząta, rodzina obawia się, że zginie przywalony nimi.

Celia i Nathan
Jeśli Celia nie zapanuje nad swym nałogiem, grozi jej utrata domu pełnego rzeczy ukradzionych w sklepach oraz całej sfory psów. Nathan w wieku 15 lat odkrył, że jest gejem. Brak akceptacji ze strony własnego środowiska pchnął go do chorobliwego zbieractwa. Teraz przekroczył trzydziestkę i nałóg ściągnął na niego widmo eksmisji. By go pokonać, Nathan musi się zmierzyć ze swą bolesną przeszłością.

Maggie i Ann
Dom Maggie, uzależnionej od zakupów, jest tak zagracony, że wnuczka musi spać na stercie wypchanych toreb i myć się na zewnątrz wężem ogrodowym. Krewny zabrał obie do siebie, ale wrócić będą mogły dopiero, gdy wszystkie rzeczy zostaną uprzątnięte. Ann, niegdyś właścicielka spa, z powodu swej manii chomikowania może stracić partnera, który po dziesięciu latach słuchania niedotrzymanych obietnic posprzątania w domu, ma już dość i grozi odejściem.

Sandi i Vivian
Sandi nazywają w mieście panią Świętym Mikołajem. W identyfikacji ze swym alter ego kobieta posunęła się jednak zbyt daleko i zbieranie upominków przerodziło się u niej w zachowanie kompulsywne. Teraz grozi jej bankructwo i utrata domu pełnego prezentów. Vivian przyznano opiekę nad wnukami, ale może ją stracić, bo opiece społecznej bardzo nie podoba się jej nałóg chomikowania.