Artykuły

PIĘĆ OZNAK TEGO, ŻE ABBY SIĘ POGUBIŁA

Wciąż nie widać końca Problemów Prawnych Abby (tak właśnie należy o nich pisać, używając wielkich liter) i już nie tylko mamy chcą odpowiedzi na pewne pytania. Zwłaszcza że Abby zachowuje się coraz gorzej – znów, jak w piątym sezonie, oglądamy „szaleństwo w Los Angeles”. Czy Abby nie wytrzymuje presji? Spróbujmy określić, jak poważna jest sytuacja, czerpiąc wskazówki z postępowania Abby.

1. DOBÓR GARDEROBY

Dla większości ludzi własny styl ubierania się jest sposobem powiedzenia światu czegoś o sobie. Inaczej wygląda to w przypadku Abby, która całe życie chodzi w czarnej koszulce. Jej dobór garderoby można interpretować jako wysyłany do innych niemy sygnał, że dzieje się coś złego, i rozpaczliwą prośbę, by, na miłość boską, przysłali pomoc. W poprzednim sezonie Abby kłóciła się z Kirą, rozebrana do stanika. Potem pojawiła się na ważnym spotkaniu w wałkach na głowie i z bransoletką. W tym tygodniu każdy, kto uważnie ogląda program, zauważy, że Abby zamiast butów ma kapcie (co też trudno uznać za swobodny strój biznesowy, ale pal licho). To klasyka w wykonaniu Abby, najlepszy znak, że nie wszystko jest w porządku.

2. WŁOSY W CENTRUM UWAGI

Kiedy Abby nie jest w stanie prowadzić spójnej rozmowy (czyli wtedy, gdy jest zdenerwowana, ale o tym później), skupia się na swoich włosach. Jeśli kiedykolwiek pojawi się w szkole z zaczesanymi do tyłu warkoczykami w afrykańskim stylu, będziemy wiedzieć, że ktoś umarł. Wszyscy pamiętamy, jak Abby szczotkowała sobie sploty na głowie, kiedy w szkole produkował się zaproszony choreograf. W tym sezonie znów możemy obserwować t obsesyjne czesanie się, a Abby zdarza się spóźniać na zajęcia, bo nie mogła znaleźć lakieru do włosów. Rozwiązaniem byłby elegancki kok albo stawienie czoła problemom, z którymi trzeba się zmierzyć. Wszystko jedno.

3. POUFNE ROZMOWY TELEFONICZNE

Napisy pojawiają się w „Dance Moms” w dwóch sytuacjach: albo ktoś krzyczy tak głośno, że nie sposób go zrozumieć, albo Abby odbywa w innym pokoju sekretną rozmowę przez telefon, którą wszyscy podsłuchujemy. W ten sposób w sezonie piątym zarientowaliśmy się, jak wpłynął na nią pozew sądowy, a w sezonie szóstym dowiedzieliśmy się o zarzutach oszustwa.

4. DZIWACZNE PRZEMOWY

Przymilanie się do Jill? Niejasne groźby więzienia rzucane pod adresem mam? Wszystko, czego teraz potrzeba, by wyszły ze szkoły, a Abby się załamała, to kolejna telefoniczna tyrada z osobliwymi wymówkami.

5. NAGŁE ZNIKNIĘCIA

Jeśli panna Abby nie ogląda jakiegoś występu, to tylko wtedy, gdy występuje Nia. Aby była nieobecna w innych okolicznościach, musi się wydarzyć coś naprawdę poważnego. Nie wróży to dobrze szkole w tym tygodniu, ponieważ Abby dała nogę tuż przed konkursem, posyłając tylko widzom całusa. Oby nie zniknęła na dobre...