Dance Moms

#
DanceMoms

5 oznak tego, że Abby się pogubiła

Wciąż nie widać końca Problemów Prawnych Abby (tak właśnie należy o nich pisać, używając Wielkich Liter). Jakby tego było mało, Abby zachowuje się coraz gorzej! Tak, jak w piątym sezonie, oglądamy jej „szaleństwo w Los Angeles”. Czy Abby nie wytrzymuje presji? Analizując jej zachowanie spróbujmy zbadać, jak poważna jest sytuacja.

1. DOBÓR GARDEROBY

Dla większości ludzi własny styl ubierania się jest sposobem powiedzenia światu czegoś o sobie. Inaczej wygląda to w przypadku Abby, która całe życie chodzi w czarnej koszulce. Jej dobór garderoby można interpretować jako wysyłany do innych niemy sygnał, że dzieje się coś złego i rozpaczliwą prośbę, by przysłali pomoc. W poprzednim sezonie Abby kłóciła się z Kirą, rozebrana do stanika. Potem pojawiła się na ważnym spotkaniu w wałkach na głowie. W tym tygodniu każdy, kto uważnie ogląda program, zauważy, że Abby zamiast butów nosi kapcie (co trudno uznać za swobodny strój biznesowy). To klasyka w wykonaniu Abby i najlepszy znak, że nie wszystko jest w porządku.

2. WŁOSY W CENTRUM UWAGI

Kiedy Abby nie jest w stanie prowadzić spójnej rozmowy (czyli wtedy, gdy jest zdenerwowana, ale o tym później), skupia się na swoich włosach. Jeśli kiedykolwiek pojawi się w szkole z zaczesanymi do tyłu warkoczykami w afrykańskim stylu, będziemy wiedzieć, że ktoś umarł. Wszyscy pamiętamy, jak Abby szczotkowała sobie sploty na głowie, kiedy w szkole produkował się zaproszony choreograf. W tym sezonie znów możemy obserwować to obsesyjne czesanie się. Abby zdarza się spóźniać na zajęcia, bo nie mogła znaleźć lakieru do włosów. Rozwiązaniem byłby elegancki kok albo… stawienie czoła problemom, z którymi trzeba się zmierzyć.

3. POUFNE ROZMOWY TELEFONICZNE

Napisy pojawiają się w „Dance Moms” w dwóch sytuacjach: kiedy ktoś krzyczy tak głośno, że nie sposób go zrozumieć, albo Abby gdy odbywa w innym pokoju sekretną rozmowę przez telefon, którą wszyscy podsłuchujemy. W ten sposób w sezonie piątym zorientowaliśmy się, jak wpłynął na nią pozew sądowy, a w sezonie szóstym dowiedzieliśmy się o zarzutach oszustwa.

4. DZIWACZNE PRZEMOWY

Przymilanie się do Jill? Niejasne groźby więzienia rzucane pod adresem mam? To wszystko czego potrzeba, by mamy odeszły ze szkoły, a Abby się załamała. Efekt? Kolejna telefoniczna tyrada z osobliwymi wymówkami.

5. NAGŁE ZNIKNIĘCIA

Jeśli panna Abby nie ogląda jakiegoś występu, to tylko wtedy, gdy występuje Nia. Aby była nieobecna w innych okolicznościach, musi się wydarzyć coś naprawdę poważnego. Nie wróży to dobrze szkole w tym tygodniu, ponieważ Abby dała nogę tuż przed konkursem, posyłając tylko widzom całusa. Oby nie zniknęła na dobre…