Gwiazdy i duchy

#
GwiazdyDuchy

Pięć nieoczekiwanych miejsc, w których straszy

Jak można się spodziewać, miejscowość Piekło w stanie Ohio słynie z najróżniejszych zjawisk nadprzyrodzonych. Są tam i sataniści, i nawiedzony cmentarz, i upiorny karawan, który przegania obcych.

9. Kościół św. Jerzego

Ten kościół w Czechach zamknięto jeszcze w latach sześćdziesiątych, po tym jak podczas ceremonii pogrzebowej zawalił się dach. Atmosferę grozy potęgują potrzaskane rzeźby.

10. Zamek w Edynburgu

To jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc w Szkocji. Kiedy zorganizowano w nim 10-dniowe badania naukowe z udziałem 240 ochotników, niemal połowa z nich zgłosiła, że coś niewidzialnego szarpało ich za ubranie, odczuwali nagłe spadki temperatury i widzieli przemykające zjawy.

11. Więzienie stanowe w Wirginii Zachodniej

Do chwili zamknięcia w latach dziewięćdziesiątych przeprowadzono tam około 100 egzekucji. Podczas nocnego zwiedzania należy się przygotować na spotkanie z duchami, które ponoć błąkają się po dawnych celach.

12. Katakumby kapucynów

Można w nich znaleźć zmumifikowane szczątki około 8000 mnichów, często zwisające ze ścian.

13. Riddle House

W tym dawnym zakładzie pogrzebowym w Palm Beach na Florydzie podobno straszy duch byłego pracownika, który powiesił się na poddaszu.

14. Borley Rectory

Najsłynniejszy nawiedzony dom w Wielkiej Brytanii stoi na miejscu dawnego kościoła i klasztoru, w którym pewien zakonnik zakochał się w zakonnicy. Kiedy to wyszło na jaw, jego powieszono, a ją pochowano żywcem.

15. Zamek Leap w Irlandii

Uchodzi za jeden z najbardziej nawiedzonych zamków na świecie. Miało tam miejsce wiele straszliwych zgonów, m.in. księdza zamordowanego przez własnego brata.