Gwiazdy i duchy

#
GwiazdyDuchy

Piętnaście najstraszniejszych miejsc na Halloween

Jeśli chcesz poczuć w Halloween prawdziwy strach, to zamiast oglądać horrory, odwiedź któreś z tych miejsc.

1. Hoia Baciu

Najbardziej przerażający las na świecie. Odwiedzający go opowiadają o niepokoju, jaki w nim odczuwali, nudnościach, wymiotach i utracie poczucia czasu, o niewytłumaczalnych zadrapaniach, wysypkach i oparzeniach, o nieokreślonych głosach, chichocie dobiegającym nie wiadomo skąd i wrażeniu, że się jest obserwowanym.

2. Miasto Umarłych w Rosji

Sto murowanych domów na zboczu wzgórza to w istocie krypty mieszczące szczątki zmarłych, a często także ich dobytek.

3. Szpital wojskowy w Cambridge

Zamknięty w połowie lat dziewięćdziesiątych, kiedy w murach znaleziono azbest. Opuszczony budynek stoi teraz jako ponure wspomnienie z innej epoki.

4. Kaplica Kości

Pod ścianami tej portugalskiej kaplicy umieszczono kości 5000 mnichów, a dwa ciała wiszą u sufitu.

5. Szpital metropolitalny

W latach siedemdziesiątych pacjent Melvin Wilson zamordował w tym szpitalu w Massachusetts pacjentkę Anne Marie Davee. Jej zwłoki pogrzebał w trzech oddzielnych grobach.

6. Dom pogrzebowy Annison

Działał przez ponad 100 lat i uchodzi za najbardziej nawiedzone miejsce w Hull. To tam ponoć ostatni raz widziano ofiarę pewnego ponurego mordu w epoce wiktoriańskiej.

7. Stacja metra Bethnal Green

W nalocie podczas II wojny światowej zginęły 173 osoby, które szukały schronienia na tej podziemnej stacji. Od tamtej pory personel wielokrotnie słyszał tu krzyki kobiet i dzieci.

8. Hell Town

Jak można się spodziewać, miejscowość Piekło w stanie Ohio słynie z najróżniejszych zjawisk nadprzyrodzonych. Są tam i sataniści, i nawiedzony cmentarz, i upiorny karawan, który przegania obcych.

9. Kościół św. Jerzego

Ten kościół w Czechach zamknięto jeszcze w latach sześćdziesiątych, po tym jak podczas ceremonii pogrzebowej zawalił się dach. Atmosferę grozy potęgują potrzaskane rzeźby.

10. Zamek w Edynburgu

To jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc w Szkocji. Kiedy zorganizowano w nim 10-dniowe badania naukowe z udziałem 240 ochotników, niemal połowa z nich zgłosiła, że coś niewidzialnego szarpało ich za ubranie, odczuwali nagłe spadki temperatury i widzieli przemykające zjawy.

11. Więzienie stanowe w Wirginii Zachodniej

Do chwili zamknięcia w latach dziewięćdziesiątych przeprowadzono tam około 100 egzekucji. Podczas nocnego zwiedzania należy się przygotować na spotkanie z duchami, które ponoć błąkają się po dawnych celach.

12. Katakumby kapucynów

Można w nich znaleźć zmumifikowane szczątki około 8000 mnichów, często zwisające ze ścian.

13. Riddle House

W tym dawnym zakładzie pogrzebowym w Palm Beach na Florydzie podobno straszy duch byłego pracownika, który powiesił się na poddaszu.

14. Borley Rectory

Najsłynniejszy nawiedzony dom w Wielkiej Brytanii stoi na miejscu dawnego kościoła i klasztoru, w którym pewien zakonnik zakochał się w zakonnicy. Kiedy to wyszło na jaw, jego powieszono, a ją pochowano żywcem.

15. Zamek Leap w Irlandii

Uchodzi za jeden z najbardziej nawiedzonych zamków na świecie. Miało tam miejsce wiele straszliwych zgonów, m.in. księdza zamordowanego przez własnego brata.