10 najważniejszych porad przy urządzaniu imprezy z okazji odzyskania wolności

Jedno nie ulega wątpliwości: rozwód jest przykry. Nawet jeśli czujesz ulgę, że papiery zostały podpisane i nieszczęśliwy związek dobiegł końca, odcięcie się od tej części twojego życia to ogromny krok i może budzić tyle samo emocji, co dzień ślubu. Ale głowa do góry! Przed tobą cała reszta twojego życia i nieskończone możliwości. Najlepiej uczcić ten fakt huczną imprezą! Zaproś najbliższych, zorganizuj alkohol, zamów tort. Czy może być lepszy sposób na powitanie nowej, świetlanej przyszłości? Oto dziesięć porad, które pomogą ci zaplanować idealne przyjęcie z okazji odzyskania wolności bez wpadek, jakie miały miejsce u Briany.

1. Dobra miejscówka

Czy twoje małżeństwo trwało sześć miesięcy, pięć lat czy cztery dekady, na pewno mieliście z eksmałżonkiem wiele własnych miejsc. Dom, ulubiona restauracja, pobliski park już nigdy nie będą takie same. Nie staraj się ich odczarować, niech pozostaną pamiątkami szczęśliwych dni. Zrzuć kajdany starego związku i znajdź nowe miejsce na powitanie nowego życia. Dom kogoś z przyjaciół, kto chętnie was ugości, ale nie skoncentruje uwagi na sobie, fajny bar, do którego zawsze chciałaś pójść, albo twój nowy dom. Odetnij się od dawnych czasów i zabaw się w zupełnie nowym miejscu!

2. Dobrani goście

Żadnych koleżanek pławiących się w cudzych dramatach. Zaproś ludzi, którzy wspierali cię podczas rozwodu. Żadnych byłych, żadnych potencjalnych nowych partnerów i nikogo, kto będzie opowiadał, jak to wspaniale twój eks sobie teraz radzi. Niech lista gości będzie przemyślana i niedługa. To impreza dla wybrańców.

3. Złote zasady

Zabronione są gadki o byłym, użalanie się i skupianie uwagi na sobie przez gości. To twoja impreza świętującą twoją wspaniałą przyszłość - nie bój się tego powiedzieć głośno. To twoja impreza i już!

4. Ubranie

Elegancka sukienka, seksowny ciuszek, suknia balowa - ubierz cokolwiek, w czym będziesz się czuła wspaniale. Zaproponuj temat imprezy, jeśli masz na to ochotę. Marzy ci się maskarada? Śmiało! Chcesz się przebrać za kota? Ogłoś kocie przyjęcie. Nawet jeśli chcesz przyjść w spodniach dresowych i za dużym T-shircie, masz do tego święte prawo! To twój dzień, rób to, co sprawia ci przyjemność.

5. Pora pogadać o konkretach: TORT!

Bez względu na to, czy lubisz słodycze, czy nie, twój tort będzie główną atrakcją imprezy. Daj się ponieść fantazji. Jeśli nie podoba ci się "penisowy" tort Briany, masz nieskończone możliwości wyboru. Tort weselny, gdzie panna młoda strąciła ze szczytu pana młodego, zerwany łańcuch z kulą - cokolwiek się zrodzi w twojej wyobraźni. Ważne, by projekt cię rozśmieszał i poprawiał ci samopoczucie. Najlepiej zamów smak, który lubisz, a za którym nie przepadał twój były. Pycha!

6. Specjalny drink

Chcesz wznieść toast? Może stwórz specjalnego drinka na tę okazję? Użyj swoich ulubionych składników i nadaj mu zabawną nazwę, aby impreza nabrała charakteru.

7. Przemowa

Skoro mowa o toastach, dobrze by było, gdybyś wygłosiła krótką przemowę. Skorzystaj z okazji i podziękuj przyjaciołom, którzy cię wspierali. Niech parę osobistych słów zamknie ten rozdział w twoim życiu. W końcu jego otwieraniu także towarzyszyły przemowy.

8. Muzyka

Kochamy cię, Paulo Nutini, ale nie pasujesz do imprezy z okazji rozwodu! Trzymaj się silnych, niezależnych kobiet, jasne? Beyonce, Katy Perry, Kelly Clarkson, M.I.A., Azealia Banks, a nawet Taylor Swift to dobre towarzyszki do świętowania odzyskanej wolności i nowego szczęścia.

9. Pozytywne nastawienie

To nie jest czas na roztrząsanie, jak to twój były przed pięciu laty flirtował z X albo że nigdy nie potrafił dobrze zapakować zmywarki. Żadnych gadek o byłym. Żadnych tekstów typu „czy kogoś jeszcze znajdę". Tylko radość, szczęście i optymizm.

10. Zakopanie obrączki albo inny gest symboliczny

Może zrobisz trumienkę dla swojej obrączki i zakopiesz ją w ogródku? Albo kupisz nową podwiązkę i z pompą ją założysz? Zrób coś fajnego, co oficjalnie zaznaczy koniec tamtego związku.

Potraktuj powyższą listę jako zbiór sugestii, to twoja impreza. Zorganizuj ją tak, jak ci się żywnie podoba. Jeśli chcesz zaprosić garstkę przyjaciół na pizzę i oglądanie „To właśnie miłość", zrób to. Jeśli chcesz iść do klubu, idź. Uczcij zakończenie tego etapu w taki sposób, jaki ci odpowiada