Pop game

#
PopGame

Największe przeboje Timbalanda

Timbaland jest nie tylko wybitnym producentem, który współpracował ze wszystkimi gwiazdami, od Beyoncé po Madonnę, ale także uznanym kompozytorem. Wydał trzy solowe albumy studyjne i niezliczone single. Ma na koncie szereg bardzo popularnych utworów, które czynią zeń niezwykle kompetentnego mentora dla uczestników Pop Game. Oto jego najbardziej znane kompozycje:

If We Ever Meet Again

W 2010 roku Katy Perry była świeżo po sukcesie swojego pierwszego albumu – a za moment miał się ukazać jej megaprzebój „Teenage Dream”. Perry współpracowała z Timbalandem przy „If We Ever Meet Again”, który dotarł do trzeciego miejsca na brytyjskiej liście najpopularniejszych singli. W teledysku oboje wcielają się w złodziei klejnotów grasujących na wytwornej imprezie.

4 Minutes

Timbaland współpracował z Madonną i Justinem Timberlakiem przy utworze „4 Minutes”, promującym w listopadzie 2008 roku jedenasty album Madonny „Hard Candy”. Piosenka opowiada o odliczaniu do końca świata, co w obecnym klimacie wydaje się dziwnie na czasie...

The Way I Are

W tym utworze, który znalazł się na szczycie listy przebojów w 10 krajach, Timbalandowi towarzyszyli Keri Hilson i D.O.E. Piosenka była też nominowana do MTV Video Music Award jako najlepszy singiel w 2008 roku.

Promiscuous

Dzięki pomocy Timbalanda „Promiscuous” stał się jednym z największych przebojów Nelly Furtado – który dotarł do pierwszego miejsca w USA i trzeciego w Wielkiej Brytanii.

Apologize

Odchodząc od typowych dla siebie gatunków w stronę pop-rocka, Timbaland współpracował z OneRepublic przy remiksie ich piosenki „Apologize”, która znalazła się na jego albumie „Shock Value” z 2007 roku.

Morning After Dark

Inny utwór Nelly Furtado, „Morning After Dark”, kojarzy się przede wszystkim z niesamowitymi minami, jakie Timbaland stroi w teledysku.