Poznaj zakonnice - przewodnik dla kobiet, które chcą zostać siostrami zakonnymi

Większość z nas nie zna zasad życia klasztornego. Wstąpienie do zakonu, czyli zostanie zakonnicą, wiąże się z porzuceniem uciech codziennego życia.

Istnieje wizerunek idealnej, rozważnej, cichej i bogobojnej zakonnicy. Nikt nie wie, jakie siostry zakonne są naprawdę. Policjanci mają osobowość. Nauczyciele, agenci nieruchomości wykazują się różnymi cechami charakteru. Być może mają swoje fetysze. Na świecie żyją różni ludzie. W świecie zakonnic jest podobnie. Celem autorów serialu jest pozanie świata za welonem i poznanie osób, które wstępują do zakonu. Mogą nas zaskoczyć. Jak pięć bohaterek naszego serialu.

Claire

Mająca 26 lat Claire, nie jest najstarszą bohaterką, jak można by przypuszczać, choć sprawia takie wrażenie. Jest nad wyraz dojrzała, co denerwuje (choć nie dosłownie) jej koleżanki.

Jest najbardziej oddana wierze. Kieruje chórem kościelnym w Joliet. Pobierała edukację w domu, wychowala się w katolickiej rodzinie.

Inne dziewczęta sprawiają wrażenie, że przypadkowo stanęły przed wyborem tej drogi życia. Claire ją dobrze przemyślała. 5 lat spędziła w czystości, medytowała. Nasza bohaterka nie uprawia seksu i mało mówi. Wiele przeszła.

Christie

Ważna informacja o Christie: dziewczyna miewa koszmary o kotach.

Christie ma 27 lat i lubi imprezy. Nazywa krzyż na habicie swoim narkotykiem. Pochodzi z Glendale w Kalifornii. Uwielbia grać z zepole country. Jest podobna do Taylor Swift, ale ma lżejszy makijaż i mniej kaprysów.

Jak można się spodziewać, Christie ma największego bzika na punkcie chłopaków. Nie marzy o chłopakach z One Direction, tylko o samym Chrystusie. Był rozważny, chciał oddać życie za innych, zamieniał wodę w wino. Nic dziwnego, że jej się spodobał.

Eseni

Eseni ma 23 lata. Porzuciła chłopaka, żeby wystąpić w programie. Jest piękną dziewczyną, rodem z Disneylandu.

Była królową piękności i modelką. Ale nie jest pretensjonalna, czego można by się spodziewać po dziewczynie z takimi osiągnięciami. Ma ujmującą osobowość. Reszta dziewczyn zazdrości jej urody. Taka nasza natura. Dziewczyna pochodzi z Bronxu. Umie o siebie zadbać. Buntowała się przeciwko kościołowi, ale wróciła do katolicyzmu w poszukiwaniu powołania.

Umie tańczyć twerk. Krzyżówka Latającej Zakonnicy i Rihanny.

Francesca

Pobożna wersja Rachel z serialu "Glee". 21-letnia Fran jest najmłodszą z bohaterek. Zawsze pierwsza wybucha płaczem. Na przykład wtedy, kiedy nie może się umalować, a przecież, jak twierdzi, Jezusowi nie spodoba się jej cera.

Jak na młodą dziewczynę przystało, Francesca jest głośna, dramatyzuje i jest zagorzałą katoliczką. Pasuje do zamieszek i protestów, dlatego trudno ją sobie wyobrazić milczącą, pod osłoną welonu w krużgankach klasztoru.

Ukończyła studia i jak większość absolwentów myśli, że pozjadała wszystkie rozumy. Jest inteligentna. Nie zgadza się ze stanowiskiem kościoła na kontrowersyjne tematy. Chętnie, choć nie bez obawy, wysłuchamy debaty na temat ochrony życia lub małżeństw między osobami tej samej płci.

Stacey

Stacey jest aktorką i lalkarką. Zgadza się. Zakonnice wywodzą się z różnych środowisk. Stacey ma 26 lat i całe życie była katoliczką. Mieszka w Nowym Jorku. Jako aktorka przemierzyła kraj. Kocha teatr muzyczny i chce zostać zakonnicą.

W pierwszym odcinku koleżanki oskarżają ją o kłamstwo, ale Stacey dobrze to przyjmuje. Ma teatralne maniery i jest pełna dramatyzmu, jak przystało na osobę obytą ze sceną. Jest rozsądna i otwarta, czego nie spodziewamy się po uczestniczce reality show.

A co z jej lalkami? Są podobne do Jezusa i Maryi. Jak dotąd, Stacey nie wykorzystuje ich w praktykach voodoo. Nie są straszne.

Oto pięć naszych bohaterek. Młode kobiety chcą porzucić codzienność i zaskarbić sobie miłość Jezusa. Pochodzą z różnych środowisk, mają odmienne charaktery. Nie zabraknie więc kłótni. Nasz program ma charakter informacyjny i edukacyjny, ale to reality show. Któraś z dziewcząt zostanie wytargana za włosy. Oby to była Christie