5 rzeczy, które musisz zrobić w Las Vegas

Marzysz o wycieczce do Las Vegas? Wyobraź sobie, że właśnie wygrałaś bilet i czeka Cię weekend w światowej stolicy hazardu. Jak zaplanujesz swój czas, żeby zaliczyć wszystkie największe atrakcje?

Przedstawiamy listę 5 rzeczy, które musisz zrobić będąc w Las Vegas!

1. Odwiedź kasyno

Oczywista oczywistość. Być w Las Vegas i nie zagrać w kasynie to jak zamówić samą herbatę w najlepszej cukierni w mieście. Żeby dobrze się bawić nie nastawiaj się na spektakularną wygraną i dobrze zaplanuj budżet, który możesz wydać na grę. Koniecznie weź ze sobą dowód osobisty. Pamiętaj, że w Stanach Zjednoczonych za pełnoletnie uznaje się osoby, które ukończyły 21 rok życia.

2. Wybierz się na show

Niemal na każdym rogu znajdziesz hotel czy restaurację, w której odbywają się spektakularne rewie. W zależności od preferencji możesz wybrać się m.in. na koncert Celine Dion, PinUp Show, a nawet pokaz Davida Copperfielda. Na niektóre wydarzenia możesz wybrać się z marszu, kupując bilety w dniu spektaklu nawet 50% taniej! Weź ze sobą dowód – tutaj naprawdę często go sprawdzają!

3. Zobacz małą Wenecję i wieżę Eiffla

Las Vegas obfituje w spektakularne hotele. Choć ceny za pokój bywają oszałamiające, część z nich możesz zwiedzić wybierając się na kolację czy show. Jednym z tych, które warto zobaczyć jest Venezia Hotel, skrywający w środku wenecką uliczkę. Paris Las Vegas Hotel ma natomiast własną wieżę Eiffla. Mają rozmach!

4. Zwiedź okolicę

Choć panuje powszechna opinia, że Las Vegas położone jest na pustyni, to nieprawda, że w okolicy nie ma nic wartego odwiedzin. Jeśli zmęczy Cię hałas i tłum odwiedź pobliski Red Rock Canyon czy Hoover Dam. W odległości kilku godzin jazdy samochodem znajduje się także słynne Wielki Kanion Kolorado czy Dolina Śmierci.

5. Weź ślub

Ok, żartujemy. Jeśli nie jesteś akurat na romantycznym wypadzie ze swoją drugą połówką, lub po szampańskiej zabawie ślub z kumplem wydaje się Wam świetnym pomysłem, nie rób tego! Nawet mimo że praktycznie każdy hotel oferuje taką usługę w swojej kaplicy. Zamiast tego odwiedź jedną lub kilka Wedding Chapels – są zaaranżowane w bardzo ciekawym stylu, oddającym istotę Las Vegas!