Rezydencje gwiazd

#
RezydencjeGwiazd

Gdzie gwiazdy kupują domy?

Aktorzy, sportowcy, biznesmeni, piosenkarze – ogromna większość tych najbardziej znanych i najzamożniejszych gwiazd ma więcej niż jeden dom. Stać ich na to, by kupować apartamenty czy rezydencje w wymarzonych miejscach na świecie, nie tylko w Hollywood. Jakie lokalizacje wybierają?

Jezioro Como – z pewnością to włoskie jezioro należy do najpiękniejszych w Europie. Tu swoje letnie rezydencje mają m.in. aktorzy George Clooney i Brad Pitt oraz gwiazda muzyki pop Madonna.

Hawaje – to jedyny amerykański stan, który leży w całości na wyspach. W tym rajskim miejscu domy mają m.in. Oprah Winfrey, autorka i prowadząca jednego z najbardziej znanych amerykańskich talk show, oraz Johnny Depp, znany aktor.

Cap Ferrat – możliwe, że nie znacie tej nazwy. To półwysep znajdujący się między Monako a Niceą, zwany „półwyspem miliarderów”. Wygląda na to, że nie wspomniane Monako czy Saint-Tropez, ale właśnie Cap Ferrat jest najbardziej pożądanym adresem na Lazurowym Wybrzeżu. To tu swoje rezydencja ma sporo znanych osób, ale większość doskonale chroni swoją prywatność. Wiadomo jednak, że domy posiadają tu miliarder Roman Abramowicz i Paul Allen, współzałożyciel Microsoftu. Kogo nie stać na kupno tutejszej rezydencji, ten może ją wynająć – kilka lat temu miesięczna cena wynajęcia zaczynała się od 50 tys. euro.

Londyn – w stolicy Wielkiej Brytanii i jej okolicach swoje apartamenty i rezydencje ma tyle gwiazd, że można się wręcz o nie potykać. I nie przyjeżdżają do Londynu na wakacje. Po prostu tu mieszkają i pracują. Do stolicy Wielkiej Brytanii przeprowadziła się na przykład Madonna – kilka lat temu plotkarskie media donosiły, że właśnie kupiła tam szósty dom. W hrabstwie Berkshire rezydencję nabył natomiast George Clooney wraz z żoną. W South Kensington, jednej z centralnych dzielnic miasta, mieszkają z kolei gwiazdy muzyki Bryan Ferry, Eric Clapton czy Paul Young oraz aktor Tom Cruise.