WSPOLNIE STWORZYLIŚMY NAJDŁUŻSZĄ LINIĘ PROSTĄ!

Podsumowanie trzeciej edycji akcji #liniaprosta!
WSPOLNIE STWORZYLIŚMY NAJDŁUŻSZĄ LINIĘ PROSTĄ!

W tym roku już po raz trzeci rusza organizowana przez telewizję Lifetime akcja #LiniaProsta. W czwartek, 21 marca w Światowy Dzień Zespołu Downa narysuj na dłoni czarną kreską i zrób zdjęcie. Zamieść je na Facebooku lub Instagramie z hasztagiem #LiniaProsta i oznacz profil @LifetimePolska. W ten sposób wspomożesz osoby z zespołem Downa. Razem stwórzmy najdłuższą Linię Prostą!

Od 3 lat telewizja Lifetime organizuje kampanię #LiniaProsta, która wspiera projekty umożliwiające osobom z zespołem Downa aktywne dorosłe życie w naszym społeczeństwie.  Kampania została zainspirowana nagrodzonym Emmy serialem dokumentalnym „Taki się urodziłem” (org. Born this way), którego najnowszy sezon będzie miał swoją premierę w czwartek, 21 marca w telewizji Lifetime.

W tym roku współpracujemy z Fundacją JA TEŻ i zbieramy fundusze na Projekt „Przystanek Szekspir”, w ramach którego osoby z Zespołem Downa podejmują pracę Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Linia prosta na dłoni – co oznacza?

By wziąć udział w akcji Linia Prosta, opublikuj na Instagramie zdjęcie przekreślonej dłoni z hasztagiem #LiniaProsta i oznacz profile @LifetimePolska i @FundacjaJaTeż. Za każde zdjęcie telewizja Lifetime przekaże na rzecz fundacji i projektu "Przystanek Szekspir" złotówkę. Zdjęcia pojedynczych osób lub zdjęcia grupowe mogą prezentować same dłonie lub pełne sylwetki osób wspierających akcję. Celem jest uzbieranie 10 tysięcy złotych i stworzenie Najdłuższej Linii Prostej. Każdy z nas może dołączyć do akcji i wesprzeć osoby z zespołem Downa. To proste, wystarczy zdjęcie dłoni z linią prostą.

W ubiegłych latach do akcji dołączyli aktorzy, sportowcy, dziennikarze i inne osoby publiczne. Wśród nich znaleźli się m.in. Anna Lewandowska, Zosia Ślotała, Antoni Królikowski, Michał Piróg, Katarzyna Zielińsk, Marzena Rogalska i Michał Szpak.

ZOBACZ WIDEO NA TEMAT DZIAŁANIA AKCJI LINIA PROSTA:

Projekt „Przystanek Szekspir”

Bohaterowie serialu „Taki się urodziłem” na co dzień prowadzą normalne życie i podejmują wyzwania, z jakimi mierzą się młodzi ludzie na całym świecie. Jednym z najważniejszych jest znalezienie ciekawej i stabilnej pracy – w Polsce wsparcie i pomoc w tej kwestii osobom z Zespołem Downa zapewnia Fundacja JA TEŻ i projekt Przystanek Szekspir. Przystanek Szekspir wpisuje się w potrzebę poszanowania godności ludzkiej, poprzez stworzenia warunków do bycia potrzebnym i społecznie użytecznym. Miejsce w społeczeństwie i poczucie ważności roli jaką się w nim spełnia, jest niezwykle ważne dla rozwoju osobistego i poczucia własnej wartości. Praca jest niezwykle ważnym elementem rehabilitacji i aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Dla społeczeństwa jest przesłaniem, że nie zabraknie dla nikogo miejsca, nawet jak będzie kiedyś chory lub mniej sprawny niż dzisiaj. Przystanek Szekspir włącza dorosłe osoby z zespołem Downa w pracę w charakterze obsługi widza podczas spektakli.

Dowiedz się więcej o projekcie „Przystanek Szekspir”

Program „Taki się urodziłem”

„Taki się urodziłem” to program reality show, który w zdobył 3 nagrody Emmy. Jego bohaterami jest grono młodych dorosłych, którzy urodzili się z zespołem Downa, oraz ich rodziny i znajomi. W programie przyglądamy się temu, jak realizują swoje pasje i marzenia, pracują, zawierają przyjaźnie, wchodzą w związki uczuciowe i starają się żyć maksymalnie samodzielnie, nie poddając się społecznym oczekiwaniom. Autorzy udzielają też głosu rodzicom, by opowiedzieli nam o radości i wyzwaniach, jakie sprawia im wychowanie dzieci z zespołem Downa.

Taki się urodziłem - Nowy sezon w czwartki o 19:00 od 21 marca