Zabójcza podróż poślubna

#
ZabojczaPodrozPoslubna

Najsłynniejsze pary kryminalistów

Oto nasza lista par, które dały się we znaki policji. Choć z Romeem i Julią mają niewiele wspólnego, sprawią, że docenicie swoje miłosne relacje z partnerem lub partnerką.

Bonnie i Clyde

W czasie wielkiego kryzysu, Bonnie Parker i Clyde Barrow przez ponad 21 miesięcy rabowali sklepy, banki i stacje benzynowe, zabijając policjantów i cywilów, którzy weszli im w drogę. Ostatecznie zostali osaczeni na pustyni, gdzie oboje zginęli.

Fred i Rose West

Oskarżeni o maltretowanie dzieci i liczne przestępstwa na tle seksualnym, wliczając w to zgwałcenie własnej córki, Fred i Rosemary West zostali uznani za winnych stosowania tortur i zabójstwa przeszło 10 kobiet (w tym dwóch córek). Większość z nich zakopali we własnym domu. On popełnił samobójstwo, zaś ona została skazana na dożywocie.

Henry Lee Lucas i Ottis Toole

Na przestrzeni czterech dekad Henry Lee Lucas i Ottis Toole odebrali życie setkom przypadkowo napotkanych osób w całej Ameryce, wliczając w to krewnych Toole'a. Mężczyźni gwałcili, mordowali i zjadali swoje ofiary, wcześniej je okaleczając. Obu skazano na śmierć, ale wyrok zmieniono na dożywocie.

Raymond Fernandez i Martha Beck

Znani jako Zabójcy Samotnych Serc, Fernandez i Beck obrali sobie za cel samotne kobiety, z którymi umawiali się na randki. Z początku Fernandez jedynie okradał kobiety, ale pod wpływem partnerki zaczął je mordować. Skazani za przeszło 20 morderstw, w 1951 roku zostali straceni.

Ian Brady i Myra Hindley

Nazywani Mordercami z Wrzosowisk, popełnili jedne z najbardziej makabrycznych zbrodni w historii Wielkiej Brytanii. Wykorzystali seksualnie i zabili pięcioro dzieci, a następnie zakopali ich ciała na wrzosowisku Saddleworth. Po aresztowaniu Brady trafił do zakładu psychiatrycznego, zaś Hindley została skazana na dożywocie.

Nathan Leopold i Richard Loeb

Obaj byli zamożnymi, inteligentnymi studentami. Leopold i Loeb wierzyli, że są nadludźmi Nietzschego, którzy potrafią popełnić morderstwo doskonałe. Za cel obrali sobie 14-letniego chłopca, za którego zażądali okupu, by ukryć zbrodnię. Zwłoki chłopca odnaleziono i wkrótce zidentyfikowano sprawców, którzy przyznali się do winy i trafili do więzienia.

Charles Starkweather i Caril Ann Fugate

Stanowiący inspirację dla filmu "Urodzeni mordercy" Starkweather i Fugate podróżowali po Ameryce i mordowali przypadkowo napotkanych ludzi, a zaczęli od bliskich Fugate'a. W sumie na przestrzeni dwóch miesięcy zabili 11 osób. Starkweather został stracony, a Fugate skazano na dożywocie