Jak stworzyć fryzurę tancerki

Jeśli tak jak my jesteście oczarowane idealnymi fryzurami z programu Dance Moms, ale same nie potraficie się tak uczesać i umalować, mamy dla Was przewodnik! Zobaczcie jak stworzyć fryzurę, która sprawdzi się w konkursie tańca i na parkiecie. Gotowe?

Koczek baletnicy

Od kilku lat koczek baletnicy jest znowu w modzie i chyba długo z niej nie wyjdzie. Przy pomocy kilku podstawowych akcesoriów, same możecie się tak uczesać, i to w kilka minut! Oto czego potrzebujecie:

- Płaska szczotka

- Kilka gumek do włosów (najlepiej w kolorze włosów)

- Mnóstwo kokówek/wsuwek – jakkolwiek je nazywacie

- Donut (taki wypełniacz, a nie pyszny pączek)

- Lakier do włosów

- Opcjonalnie: kokardy lub wstążki

OK, zestaw przygotowany? Jeśli tak, to znajdźcie sobie miejsce przed lustrem w jasnym pomieszczeniu. Ale najpierw – podstawowa zasada: z czasów, gdy sama brałam udział w konkursach i egzaminach z tańca pamiętam, że tego dnia absolutnie NIE WOLNO myć włosów. Wiem, że brzmi to dziwnie i wydaje się obrzydliwie, ale uwierzcie mi – koczek ze świeżo umytych włosów, nad którym wasza mamy spędziły długie godziny, rozpadłby się przy pierwszym grand jeté. Rozumiecie? To jedziemy dalej!

Krok 1. Porządnie rozczesujemy włosy, pozbywamy się kołtunów i wiążemy je w kucyk. Tradycyjne koki baletnicy robi się z tyłu głowy, na średniej wysokości, ale jeśli chcecie, możecie go zrobić wyżej. Związujemy włosy w kucyk w miejscu, w którym chcemy zrobić kok.

Krok 2. Delikatnie spryskujemy kucyk sprayem, żeby trzymać go na swoim miejscu.

Krok 3. Jeśli, tak jak ja, lubicie zostawić parę luźnych kosmyków, to trzeba to zrobić teraz.

Krok 4. Przekładamy włosy przez donut, tak żeby wypełniacz znalazł się tuż przy głowie. Przy pomocy kilku wsuwek przytrzymujemy go w miejscu. (Rozmiar koka zależy od rozmiaru donuta – trzeba o tym pamiętać przy wyborze wypełniacza!)

Krok 5. Dzielimy kucyk na trzy pasma.

Krok 6. Chwytamy jedno pasmo, skręcamy je trochę i zawijamy wokół donuta, okrywając go równomiernie włosami. Utrwalamy przy pomocy wsuwek.

Krok 7. Powtarzamy krok 6. dla pozostałych pasm włosów. Wypełniacz powinien być teraz całkowicie niewidoczny.

Krok 8. Wpinamy jeszcze kilka wsuwek, żeby przytrzymać kok w miejscu. Wpinamy tyle ile potrzeba, żeby kok nie rozpadł się przy ruszaniu głową.

Krok 9. Pryskamy włosy lakierem ile wlezie! Jeśli wymskną się nam pojedyncze kosmyki, wystarczy raz psiknąć je lakierem i przyklepać, żeby fryzura była gładka.

Krok 10. Fryzura gotowa! Jeśli jednak chcecie dodać jakieś akcesoria, zróbcie to teraz. Żeby wyglądać jak prawdziwa baletnica, proponuję dodać wstążkę w jasnym odcieniu różu. Okręć wstążkę u podstawy koka i starannie zawiąż na czubku. Przymocuj wstążkę wsuwkami pod kokiem.